KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12509112
*
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 18:57:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 22:30:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34
*
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 22:30:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34